Esileht Fotode parandamine Eriefektid

» Eriefektid - Sünge välimus
 1. Avame pildi, mida soovime "süngeks" muuta.

  Näidispildid enne töötlemist:

 2. Kopeerime pildi layeri (Duplicate layer) ja kasutame Burn Tool (Klahv O). Parameetritest võtame "Range: Midtones", "Exposure: 20%-25%" ja suuruse vastavalt pildile. Burn Tool, just nagu nimigi ütleb, "põletab" kohta, kus teda kasutada. See sobib väga hästi tumedate rõngast loomiseks ümber silmade. Samuti võib sellega suuremaid alasid läbi käia. Võib katsetada erinevaid variante. Lisaks võib võtta menüüst: Image -> Adjustment ->... ning muuta värve "külmemaks". Selleks on sobilikud näiteks "Levels..." või "Hue/Saturation". Paar minutit proovimist ja...
  ...tulemus:
 3. Edasi võib lisada erinevaid tekstuure. Selleks on saadaval väga head Brushid, mida saab näiteks siit. Kasutades neid tekstuure "Brush Tool"-ga, võime saada väga häid tulemusi. Antud näite puhul on kasutatud "vanity-insecurity_Decay II" brushi ja tumepunast värvi. Tulemus on juba päris hea:
 4. Tõeliselt sünge välimuse jaoks on aga veel üks hea nipp. Menüüst: Filter -> Liquify... valime parajalt suure brush-i ja niiöelda surume tüdruku pildil kitsamaks. Selleks ei tule teha midagi muud, kui tüdruku äärejoone kohal olles hiirenupp alla vajutada ja hiirt pisut tüdruku keskkoha poole nihutada. Seda tasub teha käte ja näoga, kui pildil paistavad jalad, siis ka nendega. See on nö "kokkukuivanud" efekt.
  Nüüd on tulemus juba väga hea:
 5. Veel võib mängida erinevate toonidega, lisada erinevaid detaile jne. Igaüks võib lasta oma fantaasial lennata!
  Lõplik pilt:
Edu proovimisel!


© Indrek Ulst ja Priit Märtin